Multicomp Pro MCSR08X6800FTL Chip Smd Resistor, Res, 680R, 1%, 0.125W, 0805, Thick Film
Tolerance
± 1%
Series
MCRS
Resistance
680 ohm
Power Rating
125 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Automotive Standard
AEC-Q200
Voltage Rating
150 V