Multicomp Pro MCSR08X6203FTL Res, 620K, 1%, 0.125W, 0805, Thick Film
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
620 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Length
2.01 mm
Width
1.25 mm
Qualification
AEC-Q200
Voltage Rating
150 V