Multicomp Pro MCSR08X6202FTL Res, 62K, 1%, 0.125W, 0805, Thick Film
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
62 kohm
Power Rating
125 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Length
2.01 mm
Width
1.25 mm
Qualification
AEC-Q200
Voltage Rating
150 V