Multicomp Pro MCSR08X51R0FTL Res, 51R, 1%, 0.125W, 0805, Thick Film
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
51 ohm
Power Rating
125 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Length
2.01 mm
Width
1.25 mm
Voltage Rating
150 V