Multicomp Pro MCSR08X3300FTL Res, 330R, 1%, 0.125W, 0805, Thick Film
Resistance
330 ohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Qualification
AEC-Q200
Voltage Rating
150 V