Multicomp Pro MCSR08X2200FTL Res, 220R, 1%, 0.125W, 0805, Thick Film
View Brand
Model:
MCSR08X2200FTL
Technical Data Sheets
Technical Data Sheet (746.90KB) EN
Series
MCSR 08
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
220 ohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Length
2.01 mm
Width
1.25 mm
Qualification
AEC-Q200
Voltage Rating
150 V