Multicomp Pro MCSR08X151 JTL Res, 150R, 5%, 0.125W, 0805, Thick Film
Series
MCSR 08
Resistance
150 ohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Voltage Rating
150 V