Multicomp Pro MCSR08X102 JTL Res, 1K, 5%, 0.125W, 0805, Thick Film
Series
MCSR 08
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
1 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Length
2.01 mm
Width
1.25 mm
Qualification
AEC-Q200
Voltage Rating
150 V