Multicomp Pro MCSR08X101 JTL Res, 100R, 5%, 0.125W, 0805, Thick Film
Series
MCSR 08
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
100 ohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Length
2.01 mm
Width
1.25 mm
Voltage Rating
150 V