Multicomp Pro MCSR06X9102FTL Res, 91K, 1%, 0.1W, 0603, Thick Film
View Brand
Model:
MCSR06X9102FTL
Technical Data Sheets
Technical Data Sheet (759.30KB) EN
Series
MCSR 06
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
91 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Length
1.6 mm
Width
0.85 mm
Voltage Rating
75 V