Multicomp Pro MCSR06X47R0FTL Chip Smd Resistor, Res, 47R, 1%, 0.1W, 0603, Thick Film
Tolerance
± 1%
Resistance
47 ohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Tolerance
± 1%
Resistance
47 ohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
75 V
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
75 V