Multicomp Pro MCSR06X3601FTL Chip Smd Resistor, Res, 3K6, 1%, 0.1W, 0603, Thick Film
Tolerance
± 1%
Resistance
3.6 kohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
75 V