Multicomp Pro MCSR06X3303FTL Res, 330K, 1%, 0.1W, 0603, Thick Film
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
330 kohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Length
1.6 mm
Width
0.85 mm
Voltage Rating
75 V