Multicomp Pro MCSR06X2701FTL Res, 2K7, 1%, 0.1W, 0603, Thick Film
Resistance
2.7 kohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
75 V