Multicomp Pro MCSR06X12R0FTL Chip Smd Resistor, Res, 12R, 1%, 0.1W, 0603, Thick Film
Tolerance
± 1%
Series
MCSR 06
Resistance
12 ohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Voltage Rating
75 V