Multicomp Pro MCSR04X9102FTL Chip Smd Resistor, Res, 91K, 1%, 0.0625W, 0402, Thick Film
Tolerance
± 1%
Resistance
91 kohm
Power Rating
62.5 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0402 [1005 Metric]
Tolerance
± 1%
Resistance
91 kohm
Power Rating
62.5 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0402 [1005 Metric]
Voltage Rating
50 V
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
50 V