Multicomp Pro MCSR04X82R0FTL Res, 82R, 1%, 0.0625W, 0402, Thick Film
Resistance
82 ohm
Power Rating
62.5 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
50 V