Multicomp Pro MCSR04X75R0FTL Res, 75R, 1%, 0.0625W, 0402, Thick Film
View Brand
Model:
MCSR04X75R0FTL
Technical Data Sheets
Technical Data Sheet (724.34KB) EN
Resistance
75 ohm
Power Rating
62.5 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0402 [1005 Metric]
Voltage Rating
50 V