Multicomp Pro MCSR04X47R0FTL Res, 47R, 1%, 0.0625W, 0402, Thick Film
Resistance
47 ohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
50 V