Multicomp Pro MCSR04X33R0FTL Res, 33R, 1%, 0.0625W, 0402, Thick Film
Resistance
33 ohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
50 V