Multicomp Pro MCSR04X2402FTL Res, 24K, 1%, 0.0625W, 0402, Thick Film
Resistance
24 kohm
Power Rating
62.5 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0402 [1005 Metric]
Voltage Rating
50 V