Multicomp Pro MCSR04X18R0FTL Res, 18R, 1%, 0.0625W, 0402, Thick Film
View Brand
Model:
MCSR04X18R0FTL
Technical Data Sheets
Technical Data Sheet (724.34KB) EN
Resistance
18 ohm
Power Rating
62.5 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
50 V