Multicomp Pro MCSR04X1103FTL Chip Smd Resistor, Res, 110K, 1%, 0.0625W, 0402, Thick Film
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Tolerance
± 1%
Series
MCSR 04
Resistance
110 kohm
Power Rating
62.5 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0402 [1005 Metric]
Tolerance
± 1%
Series
MCSR 04
Resistance
110 kohm
Power Rating
62.5 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0402 [1005 Metric]
Voltage Rating
50 V
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
50 V