Multicomp Pro MCSJK-7I-14.31818-18-10-60-B-10 Crystal, 14.31818MHZ, 18PF, 5MM X 3.2MM
Operating Temperature Max
70°C
Operating Temperature Min
-20°C
Frequency Nom
14.31818 MHz
Crystal Case
SMD, 5 X 3.2
mm
Load Capacitance
18 pF
Frequency Tolerance
± 10 ppm
Frequency Stability
± 10 ppm