Multicomp Pro MCSJK-6G-14.31818-16-10-60-B-20 Crystal, 14.31818MHZ, 16PF, 6MM X 3.5MM
Operating Temperature Max
70°C
Operating Temperature Min
-20°C
Frequency Nom
14.31818 MHz
Crystal Case
SMD, 6 x 3.5
mm
Load Capacitance
16 pF
Frequency Tolerance
± 10 ppm