Multicomp Pro MCSH31B473K500CT Cap, 0.047µF, 50V, 10%, X7R, 1206, Reel
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
47000 pF
Voltage Rating
50 V