Multicomp Pro MCSH31B471K101CT Cap, 470PF, 100V, 10%, X7R, 1206
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Product Width
1.6
mm
Product Length
3.2
mm
Capacitance
470 pF
X7R
Voltage (DC)
100 V
Voltage Rating
100 V