Multicomp Pro MCSH31B223K101CT Cap, 0.022µF, 100V, 10%, X7R, 1206
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
22000 pF
Voltage Rating
100 V