Multicomp Pro MCSH31B103K250CT Cap, 0.01µF, 25V, 10%, X7R, 1206
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Product Width
1.6
mm
Product Length
3.2
mm
Capacitance
10000 pF
X7R
Voltage (DC)
25 V
Voltage Rating
25 V