Multicomp Pro MCSH31B103K160CT Cap, 0.01µF, 16V, 10%, X7R, 1206
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
10000 pF
Voltage Rating
16 V