Multicomp Pro MCSH18B682K250CT Cap, 6800PF, 25V, 10%, X7R, 0603
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
6800 pF
Voltage Rating
25 V