Multicomp Pro MCSH18B332K101CT Cap, 3300PF, 100V, 10%, X7R, 0603, Reel
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
3300 pF
Voltage Rating
100 V