Multicomp Pro MCSH18B103K160CT Cap, 0.01µF, 16V, 10%, X7R, 0603
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Product Width
0.85
mm
Product Length
1.6
mm
Capacitance
10000 pF
X7R
Voltage (DC)
16 V
Voltage Rating
16 V