Multicomp Pro MCSH18B103K101CT Cap, 0.01µF, 100V, 10%, X7R, 0603
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
10000 pF
Voltage Rating
100 V