Multicomp Pro MCRH100V335M5X11 Cap, 3.3µF, 100V, 20% Electrolytic Capacitor
Voltage
100 V
Dimensions
5 (Dia.) x 11 mm
Capacitance
3.3 µF
Lifetime
2000 hours @ 105°C
Ripple Current
29 mA
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance
± 20%