Multicomp Pro MCPWR12FTEA4703 Chip Smd Resistor, Res, 470K, 1%, 1.5W, 2512, Thick Film
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Tolerance
± 1%
Series
MCPWR
Resistance
470 kohm
Power Rating
1.5 W
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
2512 [6432 Metric]
Voltage Rating
500 V