Multicomp Pro MCPWR12FTEA2702 Res, 27K, 1%, 1.5W, 2512, Thick Film
Resistance
27 kohm
Power Rating
1.5 W
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
2512 [6432 Metric]
Voltage Rating
500 V