Multicomp Pro MCPWR12FTEA2000 Res, 200R, 1%, 1.5W, 2512, Thick Film
Resistance
200 ohm
Power Rating
1.5 W
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
500 V