Multicomp Pro MCPWR12FTEA1603 Res, 160K, 1%, 1.5W, 2512, Thick Film
Resistance
160 kohm
Power Rating
1.5 W
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
500 V