Multicomp Pro MCPWR12FTEA0750 Res, 75R, 1%, 1.5W, 2512, Thick Film
Resistance
75 ohm
Power Rating
1.5 W
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
2512 [6432 Metric]
Voltage Rating
500 V