Multicomp Pro MCPWR10FTEQ8201 Res, 8K2, 1%, 0.75W, 2010, Thick Film
Resistance
8.2 kohm
Power Rating
750 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
2010 [5025 Metric]
Voltage Rating
400 V