Multicomp Pro MCPWR10FTEQ0750 Res, 75R, 1%, 0.75W, 2010, Thick Film
Resistance
75 ohm
Power Rating
750 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
400 V