Multicomp Pro MCPWR10FTEQ0620 Res, 62R, 1%, 0.75W, 2010, Thick Film
Resistance
62 ohm
Power Rating
750 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Resistance
62 ohm
Power Rating
750 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
400 V
Voltage Rating
400 V