Multicomp Pro MCPWR06FTFO0200 Res, 20R, 1%, 0.33W, 1206, Thick Film
Resistance
20 ohm
Power Rating
330 mW
Temperature Coefficient
± 200 ppm/°C
Package Size Code
1206 [3216 Metric]
Voltage Rating
200 V