Multicomp Pro MCPWR06FTEO2703 Res, 270K, 1%, 0.33W, 1206, Thick Film
Resistance
270 kohm
Power Rating
330 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
200 V