Multicomp Pro MCPWR05FTFW0820 Chip Smd Resistor, Res, 82R, 1%, 0.125W, 0805, Thick Film
Tolerance
± 1%
Resistance
82 ohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 200 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Voltage Rating
150 V