Multicomp Pro MCPWR05FTFW0680 Res, 68R, 1%, 0.125W, 0805, Thick Film
View Brand
Model:
MCPWR05FTFW0680
Resistance
68 ohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 200 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Voltage Rating
150 V