Multicomp Pro MCPWR05FTEW6202 Res, 62K, 1%, 0.125W, 0805, Thick Film
Resistance
62 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Voltage Rating
150 V