Multicomp Pro MCPWR05FTEW4302 Res, 43K, 1%, 0.125W, 0805, Thick Film
View Brand
Model:
MCPWR05FTEW4302
Resistance
43 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Voltage Rating
150 V