Multicomp Pro MCPWR05FTEW1802 Res, 18K, 1%, 0.125W, 0805, Thick Film
Resistance
18 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Voltage Rating
150 V